חדשות

חדשות אחרונות
Please reload

ארכיון
Please reload

תגיות
Please reload

המשיכו לעקוב
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Basic Square

כמה דברים על "כישלון" מהפכת הקפה בחמישה שקלים

February 21, 2017

מגיע יזם ומנסה ללמד את השוק הישראלי לחשוב מחדש שאולי אפשר להיות הוגן ולהרוויח פחות. נפתחים סניפים, הצרכנים מאושרים ומתרגלים לעולם שכולו קפה ועוגה במחיר שווה לכל כיס. אך אז מגיעה המדינה ונותנת קנס לאותו יזם. לא, היא לא מדביקה לו תלונה על שמשת העסק ולא שולחת פקחים – היא מחוקקת חוקים והופכת את העסק לפחות משתלם.

חישבו על בית קפה שנפתח ומחליט על סכום מסוים שבו ימכור את כוס הקפה או את הקרואסון. הסכום הזה אמור לכסות את הוצאותיו ולספק לו רווח מבוקש. פתאום נכנסים לתוקפם חוקים המעניקים עוד חופשות והטבות לשכירים מבלי לפצות את המעסיקים, מכבידים ומוסיפים עוד רגולציה ועוד תקנות , כך נשחק הרווח ועולות ההוצאות. לפי חשבון שערכה לשכת יועצי המס, החקיקה שעברה בכנסת בשנה וחצי האחרונות לטובת העובדים על חשבון המעסיקים עולה לעסק עם 10 עובדים בין 40,000 ל 70,000 שקל בשנה.

התוצאה - המחיר לצרכן עולה.

הכי קל לבוא בטענות לאותו יזם שהעלה את המחיר בשקל, אבל כדאי לחשוב גם על הסיבות שמובילות להעלאת מחירים ואיך מפחיתים רגולציה ומקלים על עשיית עסקים בישראל.
 המדינה חייבת לסייע לשכירים אבל אסור לה לשכוח את העסקים הקטנים, רק חקיקה שוויונית תביא לשמירה על מחירים הוגנים שישארו לאורך זמן.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כל הזכויות שמורות לח"כ עודד פורר 2017

טלפון בכנסת: 02-6408005

טלפון נוסף: 02-6408116

פקס: 02-6408117

דואר אלקטרוני: odedfo@knesset.gov.il

משכן הכנסת

קריית בן-גוריון ירושלים,

מיקוד 9195016

  • Facebook - Black Circle

צילום ח"כ עודד פורר: ג'ני גפטר