חדשות

חדשות אחרונות
Please reload

ארכיון
Please reload

תגיות
Please reload

המשיכו לעקוב
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Basic Square

עבר לקריאה שנייה ושלישית: פסילת מועמדים לכנסת גם בשל התבטאויות התומכות בטרור

March 5, 2017


ועדת החוקה חוק ומשפט  אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את  הצעת חוק-יסוד: הכנסת (תיקון – הנטל להוכחת תמיכה במאבק מזוין נגד מדינת ישראל) שיזם ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו).

 

ח"כ עודד פורר אמר כי "אנו במרחק פסיעה מהבאת אחד החוקים המשמעותיים ביותר שעברו בכנסת הנוכחית. לצערי ראינו פעם אחת בכנסת הנוכחית ח"כ עובר על חוקי מדינת ישראל ופועל יחד עם ארגון טרור נגד המדינה. אך ראינו יותר מפעם אחת חברי כנסת המתבטאים נגד ישראל ופוגעים בביטחונם של התושבים, ולהם צריך לשלול את הזכות להיות חברי כנסת בפעם הבאה".

 

במהלך הדיון אמר ח"כ פורר לח"כ אחמד טיבי כי ברוח הצעת החוק הוא ממליץ לו לנסות להתמודד בבחירות במקום לא התקיימה הצבעה חופשית משנת 2006 – ברשות הפלסטינית.

 

בסעיף 7א לחוק-יסוד: הכנסת, נקבעה זכותה של הדמוקרטיה להגן על עצמה מפני מי שמנסה לעשות שימוש בכלים הדמוקרטיים במטרה לשלול את עצם קיומה של המדינה או לפגוע בעקרונות היסוד שלה. הסעיף קובע כי רשימת מועמדים, וכן  מועמד יחיד, לא ישתתפו בבחירות לכנסת אם יש במטרותיה או במעשיה של הרשימה, או במעשיו של האדם, כדי לשלול את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, כדי להסית לגזענות, או כדי לתמוך במאבק מזוין של מדינת אויב או ארגון טרור נגד מדינת ישראל.

 

הצעת החוק נועדה להדגיש כי העילה למניעת השתתפות של מועמד לבחירות לכנסת, לפי סעיף 7א, כוללת לא רק פעילות מעשית, אלא גם התבטאויות.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כל הזכויות שמורות לח"כ עודד פורר 2017

טלפון בכנסת: 02-6408005

טלפון נוסף: 02-6408116

פקס: 02-6408117

דואר אלקטרוני: odedfo@knesset.gov.il

משכן הכנסת

קריית בן-גוריון ירושלים,

מיקוד 9195016

  • Facebook - Black Circle

צילום ח"כ עודד פורר: ג'ני גפטר