חדשות

חדשות אחרונות
Please reload

ארכיון
Please reload

תגיות
Please reload

המשיכו לעקוב
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Basic Square

נרשם בספר החוקים של מדינת ישראל: 9 במאי - יום לציון הניצחון על גרמניה הנאצית

July 26, 2017

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) שמטרתה לקבוע יום לציון ההנצחה והזיכרון של ניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה. ההצעה עברה ברוב של 54 תומכים וללא מתנגדים.

הצעת החוק קובעת כי ה-9 במאי, יצוין כיום ניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית, ובו יתקיימו פעילויות בנושא במערכת החינוך, טקס ממלכתי ויערכו טקסים ומצעדים מקומיים לציון היום. התאריך נקבע ל-9 במאי מכיוון שיום זה הוא יום פרסום חתימת הכניעה של גרמניה הנאצית בפני בעלות הברית.

ח"כ עודד פורר בירך לאחר ההצבעה ואמר כי "למרות הקשיים בהעברת החוק, הצלחנו להעלות את הנושא לסדר היום ולגרום לחברי הכנסת להבין את חשיבות הנושא. זהו תפקידנו, כחברי כנסת וכאזרחי מדינת ישראל להשאיר את הזיכרון וההנצחה על סדר יומה של מדינת ישראל. רבים מהעולים המבוגרים שעלו לישראל במהלך השנים השתתפו כחיילים וקצינים במלחמת העולם השנייה במסגרת חובתם האזרחית במדינותיהם. פרק זה בחייהם הוא מקור חשוב לגאווה ולכבוד עבורם, וקיימת חשיבות רבה בציון וזיכרון האירועים. למעלה ממיליון וחצי לוחמים יהודים נטלו חלק בצבאות הברית, בהם אף כ-40,000 לוחמים מקרב היישוב היהודי ואנו חבים להם את שימור זיכרון הניצחון הזה כניצחונו של העולם החופשי על פני חשכת הנאציזם ומחויבים להנחיל את המורשת לדורות הבאים".

 

 


Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כל הזכויות שמורות לח"כ עודד פורר 2017

טלפון בכנסת: 02-6408005

טלפון נוסף: 02-6408116

פקס: 02-6408117

דואר אלקטרוני: odedfo@knesset.gov.il

משכן הכנסת

קריית בן-גוריון ירושלים,

מיקוד 9195016

  • Facebook - Black Circle

צילום ח"כ עודד פורר: ג'ני גפטר