חדשות

חדשות אחרונות
ארכיון
תגיות
No tags yet.
המשיכו לעקוב

הצעת החוק שתגביל את בג"צ

ביום ראשון הקרוב תעלה לועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק שהגיש ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) ושמטרתה לשלול את סמכותו של בית המשפט העליון מלהתערב בהחלטת ועדת הבחירות המרכזית.


הצעת החוק, החתומה על ידי כל חברי סיעת ישראל ביתנו, נועדה להשיב לוועדת הבחירות המרכזית את כוחה וסמכותה על ידי תיקון חוק יסוד הכנסת באופן שיקנה תוקף סופי וחלוט להחלטת ועדת הבחירות המרכזית באישור או פסילת מועמד או רשימה מלהשתתף בבחירות לכנסת ישראל.


ח"כ פורר, מגיש ההצעה: "לצערי כנסת ישראל הפכה בשנים האחרונות למקום שבו מחבלים ותומכיהם יושבים ללא חשש. כך קרה בשנה האחרונה עם המחבל חבר הכנסת לשעבר גאטס וכך גם רק בשבוע שעבר ראש הרשימה הערבית המשותפת , איימן עודה, התיר את דמם של חיילי צה"ל כשסירב לגנות פגיעה בהם. לקראת הבחירות האחרונות החליטה ועדת הבחירות המרכזית לקבל את עמדת סיעת ישראל ביתנו ולפסול את מועמדותה בשל התבטאויותיה ומעשיה כנגד מדינת ישראל וחייליה ובג"צ ביטל את ההחלטה ואפשר לזועבי להתמודד.


בקדנציה הזו כבר הגדילו חברי הרשימה הערבית המשותפת, גינו את סעודיה כי הכריזה שחיזבאללה היא ארגון טרור, הניחו זר על קברו של עז א דין אל קסאם ביום העצמאות ועמדו ד