חדשות

חדשות אחרונות
Please reload

ארכיון
Please reload

תגיות
Please reload

המשיכו לעקוב
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Basic Square

"ירושלים מוזכרת 669 פעמים בתנ"ך ואף לא פעם אחת בקוראן"

October 18, 2016

בעקבות שינוי העמדה של מקסיקו בנוגע להחלטת אונסקו לגבי ירושלים, פנה ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) למדינות הנמנעות בבקשה לשנות את עמדתן ולהצטרף למדינות המתנגדות להחלטה מהשבוע שעבר. בנוסף קיבלו חברי הוועד המנהל הזמנה לסייר בירושלים.

 

במכתב, אליו יצורף הספר Jerusalem: The Biography, פונה ח"כ פורר לנציגי המדינות וכותב: "כל יהודי זוכר את ירושלים בכל תפילותיו. היא מוזכרת 669 פעמים בתנ"ך ואף לא פעם אחת בקוראן. ירושלים היתה 3 פעמים בירתה של המדינה היהודית בארץ ישראל ואף לא פעם אחת עיר בירה של מדינה עצמאית אחרת בארץ ישראל. ועדיין, בחרת לקחת חלק באחת מההחלטות האומללות של אונסק"ו – החלטה המטילה ספק בקשר בין האתרים הקדושים בירושלים ליהדות".

 

עוד הוסיף פורר כי "זוהי החלטה אבסורדית, משוללת יסוד ומצביעה בעיקר על ניסיון לשכתב את ההיסטוריה, לבצע 'רצח' של המורשת היהודית וניסיון לנתק את הקשר בין העם היהודי לארצו בדרך של פעולות הסתה ושקר בסגנון אנטישמי וגזעני.

 

דומה שמקומה של ההחלטה הזו לדור יחד עם ההחלטה שהחליטה בזמנו העצרת הכללית להשוות בין הציונות לגזענות, החלטה שלימים מצאה עצמה מושלכת לפח האשפה של ההיסטוריה, בדיוק כפי שתושלך ההחלטה שהתקבלה לאחרונה".

 

ח"כ פורר הזמין את חברי הוועדה לסיור בירושלים וקורא למשרד החוץ לסייע להבאתם של נציגי המדינות הנמנעות לירושלים על מנת שיראו במו עיניהם כיצד עיר אחת משמשת מרכז לכל הדתות.

תגיות:

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כל הזכויות שמורות לח"כ עודד פורר 2017

טלפון בכנסת: 02-6408005

טלפון נוסף: 02-6408116

פקס: 02-6408117

דואר אלקטרוני: odedfo@knesset.gov.il

משכן הכנסת

קריית בן-גוריון ירושלים,

מיקוד 9195016

  • Facebook - Black Circle

צילום ח"כ עודד פורר: ג'ני גפטר