חדשות

חדשות אחרונות
ארכיון
תגיות
No tags yet.
המשיכו לעקוב

אושר בועדת השרים: עולים יקבלו דרכון עם קבלת אזרחותם

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את הצעת חוק הדרכונים שהגיש ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו). מטרתה של הצעת החוק היא להעניק לעולה חדש דרכון ישראלי עם קבלת אזרחותו. בניגוד למצב הנהוג כיום שבו עולה חדש מקבל תעודת מעבר בשנה הראשונה לאזרחותו, שאינה מאפשרת לו לנוע בחופשיות בעולם.

הצעת החוק, שעלתה שוב לאישורה של ועדת השרים לאחר צורך בדיונים נוספים קיבלה היום אישור של כל השרים ובתמיכתו של השר הממונה – שר הפנים, אריה דרעי.

במדינות רבות בעולם מקובל כי אזרח המדינה זכאי לקבל דרכון עם קבלת האזרחות של אותה מדינה. אמנם כך קורה גם במדינת ישראל, אך עבור אזרחים עולים חדשים זכאות זאת מוגבלת, ובדרך כלל בשנה הראשונה לעלייתם ארצה, עולים חדשים מקבלים תעודת מעבר ולא דרכון, אשר מטילה מגבלות רבות על המשתמש בה. בעוד שבעל דרכון ישראלי יכול להיכנס לכל מדינה בעולם אשר עמה יש לישראל הסכמי אשרות, ללא אשרה, המחזיק בתעודת מעבר צריך להצטייד באשרה (ויזה) עם כניסתו לכל מדינה בעולם, ללא תלות בהסכמי אשרות – שירות אשר עולה כסף וגוזל זמן. כמו כן, ברוב המקרים, תוקף תעודת המעבר הוא לזמן קצר יותר מאשר דרכון, דבר אשר מחייב את מחזיקי תעודת המעבר להוציא שוב ושוב מסמך זה.