חדשות

חדשות אחרונות
Please reload

ארכיון
Please reload

תגיות
Please reload

המשיכו לעקוב
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Basic Square

בעקבות יוזמה של תלמידי רחובות ועדת החינוך של הכנסת דנה בהחזרת הבגרויות לכיתות י'

November 20, 2017

בעקבות פנייתם של מספר תלמידים מרחובות יזם ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), דיון דחוף בועדת החינוך של הכנסת באפשרות להחזרת בחינות הבגרויות לתלמידי כיתות י'.  זאת לאחר שבשנת 2014 החלה רפורמה בה נקבע כי לא יתקיימו בחינות בגרות בכיתה י', אלא רק בהגיעם של התלמידים לכיתות יא' ו-יב'.

ח"כ עודד פורר, שיזם פרוייקט שבו הציעו תלמידי כיתות י' מרחובות הצעות חוק, שמע כי הם חוששים מהעומס הצפוי להם בשנים הבאות. לטענת התלמידים, מבית הספר התיכון דה שליט, הבגרויות חייבות להתפרס על שלוש שנים על מנת שילמדו את החומר בצורה הטובה ביותר וגם לגם על מנת לרווח את הזמן הפנוי לפני הגיוס לצבא.

ח"כ פורר: "ביטול בחינות הבגרות לכיתות י', יצרה בעיה של עומס. כיתות יא' ו-יב' הפכו להיות מחרשה של בחינות בעקבות הרפורמה של שר החינוך לשעבר פירון.  הכניסה של תלמיד לתוך הלחצים של מבחני הבגרות חייבת להיעשות באופן מדורג ועל פני 3 שנים במקום דחיסתם לשנתיים האחרונות של בית הספר התיכון. העובדה כי הדברים עלו בעיקר מתלמידי כיתות י', שראו את הלחץ בו נמצאים חבריהם בכיתות הגבוהות יותר, אינה נעלמה מעיניי ואני שמח כי ועדת החינוך של הכנסת דנה בנושא בתקווה לשנות את הדברים במשרד החינוך".

תגיות:

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כל הזכויות שמורות לח"כ עודד פורר 2017

טלפון בכנסת: 02-6408005

טלפון נוסף: 02-6408116

פקס: 02-6408117

דואר אלקטרוני: odedfo@knesset.gov.il

משכן הכנסת

קריית בן-גוריון ירושלים,

מיקוד 9195016

  • Facebook - Black Circle

צילום ח"כ עודד פורר: ג'ני גפטר